אחוה הוצאה לאורבעבר הלא רחוק, שילובם של בעלי מוגבלויות בשוק העבודה היה נראה כפנטזיה רחוקה. הדעות הקדומות, הבורות והמחסור באמצעים לשילוב, יצרו תקרת זכוכית עבור אנשים עם נכויות שונות, אשר רצו להשתלב במקומות עבודה ולנצל את כישוריהם. לכן, החליטו מספר בעלי מוגבלויות, אנשים עם חזון, להקים מיזם תעסוקתי אשר יהווה פריצת דרך ויוכיח כי ניתן לנצל כישורים של כל אדם, ללא קשר למצבו או למגדרו.

"אחוה הוצאה לאור" הייתה תוצר של חזון זה. היא הוקמה מתוך אמונה בדרך ומתוך רצון גדול להוכיח. המאמץ השתלם, וההוצאה שהוקמה אי שם בשנות השמונים, גדלה והתפתחה, אספה אליה לקוחות רבים והיא פועלת בהצלחה עד היום. השאיפה התמידית להתפתח וההחלטה לא להישאר מאחור, הביאו לרוח של עשייה בלתי פוסקת ולצמיחתן של מחלקות חדשות במיזם.

למעבר לאתר ההוצאה לאור

כיום, מעבר למפעל הוצאת הספרים המשגשג של אחוה, פועלים במקום גם סטודיו המציע שירותי גרפיקה ממוחשבת ומחלקת עריכה לשונית, המשרתת נאמנה כותבים מתחומים מגוונים. בכך, "אחוה הוצאה לאור" מעניקה חבילת שירותים כוללת ללקוחות עסקיים ופרטיים, המעוניינים לבצע הפקות דפוס שונות מבלי להיתזז בין בעלי מקצוע שונים.

ההוצאה לאור מהווה עסק חברתי לכל דבר, המציע תוצרים ברמה הגבוהה ביותר. תוצרים אלו נולדים מתוך עבודה בלתי מתפשרת ועמידה בסטנדרטים גבוהים, ובכך מעמידים את "אחוה הוצאה לאור" כמתמודדת ראויה מול המתחרים בשוק החופשי. קשת הלקוחות הרחבה של "אחוה הוצאה לאור" מתהדרת בסופרים וכותבים רבים, מוסדות המבצעים הפקות דפוס על בסיס קבוע וכן, בעלי עסקים הנזקקים לשירותי עיצוב גרפי והפקת חומרים שיווקים.

כשתבחנו מקרוב את פועלה של "אחוה הוצאה לאור", תגלו כי קיימת כאן הצלחה כבירה כפולה. בעוד ניתן להתפעל מכך שהמיזם הקטן שהוקם ע"י קבוצה קטנה של אנשים, קרם עור וגידים והפך לעסק רווחי מצליח, חשוב עוד יותר לזכור את המסר שלשמו המיזם הוקם – להוכיח ששילובם של בעלי מוגבלויות בשוק התעסוקה יכול להיות מועיל ואף חיוני."אחוה הוצאה לאור" מוכיחה יום יום טענה זו.